សមត្ថកិច្ចកំពុងស្វែងរកស្ត្រីម្នាក់ និងក្មេងស្រីតូចម្នាក់ដែលធ្លាក់បាត់ខ្លួនក្នុងសមុទ្រខេត្តព្រះសីហនុ
ខេត្តព្រះសីហនុ៖ សមត្ថកិច្ចបានរាយការណ៍ថា មានជនរងគ្រោះ ២នាក់ម្តាយកូនបានធ្លាក់ពីទូកនេសាទបាត់ខ្លួនក្នុងសមុទ្រ ពីម៉ោងជិត ៧យប់ ថ្ងៃទី០១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៣ ខណៈកំពុងនេសាទ នៅចំណុចចន្លោះកោះតាង និងកោះពីរ ស្ថិតនៅភូមិសាស្ត្រសង្កាត់កោះរ៉ុងសន្លឹម ក្រុងកោះរ៉ុង ខេត្តព្រះសីហនុ។
បើតាមសាច់ញាតិម្ចាស់ទូកដែលប្រាប់សមត្ថកិច្ចតាមទូរស័ព្ទ មុនកើតហេតុនៅលើទូកមានមនុស្សចំនួន ៦នាក់ ហើយអ្នកធ្លាក់ទឹកបាត់ខ្លួនមានស្ត្រីអាយុ ២៤ឆ្នាំម្នាក់ និងក្មេងស្រីតូចម្នាក់ មានទីលំនៅបច្ចុប្បន្នភូមិ៣ សង្កាត់៣ ក្រុង/ខេត្ត ព្រះសីហនុ (ក្នុងទំនប់ផែរ៉ូយ៉ាល់ចាស់)។
ក្រោយកើតហេតុ សមត្ថកិច្ចចំរុះមានកម្លាំងនគរបាលចរាចរណ៍ផ្លូវទឹក ក្រុមការងារសង្រ្គោះរបស់អ្នកឧកញ៉ា ទៀ វិចិត្រ កងការពារកោះតាងលេខ៣ បញ្ជាការដ្ឋានការពារកោះឆ្នេរ ស្នាក់ការសន្តិសុខកោះតាង ទីបញ្ជាការជួរមុខគណកម្មាធិការជាតិសន្តិសុខលម្ហសមុទ្រ នគរបាលការពារព្រំដែនទឹក និងប្រជានេសាទបានចេញជួយស្វែងរកជនរងគ្រោះ គិតមកត្រឹមព្រឹកថ្ងៃ២ ខែតុលា ដដែលនេះ នៅមិនទាន់រកជនរងគ្រោះឃើញនៅឡើយ៕